نحوه ساخت مخازن پلی اتیلن

نحوه ساخت مخازن پلی اتیلن به این شکل است که مخازن پلی اتیلن  با استفاده از فرآیندی به نام قالب گیری دورانی تولید می شوند که در این فرایند یک ترکیب پلیمری پودری با مواد محافظتی اشعه ماوراء بنفش ترکیب می شود. این مواد درون یک قالب دو تکه ریخته می شود سپس قالب بسته شده و در کوره داغ با دمای مناسب پخته می شود. د


نحوه ساخت مخازن پلی اتیلن به این شکل است که مخازن پلی اتیلن  با استفاده از فرآیندی به نام قالب گیری دورانی تولید می شوند که در این فرایند یک ترکیب پلیمری پودری با مواد محافظتی اشعه ماوراء بنفش ترکیب می شود. این مواد درون یک قالب دو تکه ریخته می شود سپس قالب بسته شده و در کوره داغ با دمای مناسب پخته می شود. در فرایند حرارت، قالب در دو جهت ۳۶۰ درجه حرکت داده می شود تا با ذوب شدن ترکیب، مخلوط حاصل بر روی همه قسمت های قالب شکل گیرد.
پس از انجام فرایندبالا ، قالب را به یک اتاق خنک کننده منتقل می کنند و قالب شروع به خنک شدن می نماید و با خنک شدن آن ، مخزن از قالب خارج می گردد. خط هایی که بر روی مخازن وجود دارد مبنی بر اینکه از قالب های تکه تکه استفاده شده است ، نمی باشد ؛ بلکه ساختار قالب بدین شکل طراحی گردیده است. البته ممکن است برای شکل های خاصی از جوش پلی اتیلن نیز استفاده گردد.

دمای قابل تحمل مخازن پلی اتیلن

مخازن پلی اتیلن از ساختاری تولید شده اند که می توانند در مقابل دمای پایین بسیار مقومت نمایند. نتایج  آزمایشات  سازندگان مخازن پلی اتیلن  نشان می دهد که انجماد در دمای منفی ۴۰ درجه سانتیگراد موجب آسیب مخازن پلی اتیلن نمی شود. البته  پر بودن مخزن ممکن است منجر به ترکیدن مخزن گردد. آن هم به دلیل فشار حجم یخ می باشد.که البته به ندرت پیش می آید.  اما یخ زدن لوله های منبع آب بسیار اتفاق می افتد  که مناسبترین راه برای این کار استفاده از وسایل عایق  می باشد. که می توانید با عایق پیچی مناسب از یخ زدن لوله های مخزن آب جلوگیری نمایید. اگر آب مخزن برای مدت طولانی در زمستان، بدون استفاده بماند موجب آسیب منبع آب می شود، بهتر است قبل از ترک ساختمان آب داخل لوله ها و مخزن تا حد امکان تخلیه گردد.
واما در دمای بالا ابتدا به ساکن یک سایه بان برای منبع ایجاد کنید این مسئله علاوه بر کنترل دمای مخزن باعث کاهش چشمگیر رسیدن اشعه یووی آفتاب به سطح مخزن و عمر چند ده ساله آن می گردد. همچنین مخزن آب از اشعه آفتاب در امان می ماند که موجب جلبک گرفتن در لایه های پایین می گردد. در مناطق جنوبی ایجاد سایبان بسیار ضروری می باشد زیرا گاهی اوقات در فصل گرما دما بالای ۵۵ درجه سانتیگراد می باشد. 

موارد استفاده از منبع پلی اتیلن

مخازن پلی اتیلن بیشتر برای نگهداری آب و مواد سازگار با پلی اتیلن استفاده می شوند. این مخازن پلاستیکی یا پلی اتیلنی معمولا در صنعت ساختمان ، کشاورزی و صنایع شیمیایی برای ذخیره سازی و حمل و نقل آب و دیگر مایعات استفاده می شوند. مخازن پلیمری به دلایل بسیار زیادی محبوب هستند و استفاده از آن ها بسیار عمومیت یافته است. در این بخش به مزیت های مخازن پلی اتیلن و معایب مخازن پلی اتیلن اشاره می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code