در این مقاله پرسش های شما در خصوص مخازن پلی اتیلن یا مخزن پلاستیکی در اختیار شما قرار داده شده است. به احتمال زیاد این مقاله بسیاری از پرسش های شما در ارتباط با منبع یا مخزن آب، مخازن اسید و مواد شیمیایی و مخزن پلی اتیلن را پاسخ خواهد داد ولی با این وجود اگر به پاسخ خود نرسیدید می توانید پرسش خود را از ما بپرسید، در اسرع وقت به آن پاسخ خواهیم داد. پرسشنامه در انتهای این صفحه و پس از پاسخ به سوالات متداول قرار گرفته است.

 پرسش های متداول درباره مخازن پلی اتیلن و پلاستیکی

– آیا استحکام مخازن پلی اتیلن تک لایه از مخازن سه لایه و چند لایه کمتر است؟

خیر. تنها تفاوت مخازن تک لایه یا بی رنگ و سه لایه یا چند لایه وجود لایه ای آمیخته با رنگهایی مانند رنگ مشکی در میان لایه ها است تا به عنوان فیلتر نور مرئی به داخل مخزن عمل کرده تا مانع از رشد و تکثیر جلبک شنود. در نتیجه استحکام مخازن بی رنگ یا تک لایه و سه لایه تفاوتی با یکدیگر ندارد.

– آیا میتوانیم مخازن پلی اتیلن را دفن کنیم؟

عموماً مخازن پلی اتیلن به دو شکل ساخته شده و مورد استفاده قرار می گیرند. یا باید روی سطح زمین کار گذاشته شوند و یا قابلیت این را دارند که زیر زمین مدفون شوند که به آنها مخزن پلی اتیلن دفنی می گویند. عموما مخازن روزمینی بدنه نرم تر و نازک تری دارند , با این حال از محل نشیمن مخزن تا ۲۵ درصد از ارتفاع این مخازن میتواند زیر زمین قرار گیرد. از سویی دیگر مخازن زیرزمینی یا دفنی میتوانند کاملا زیر خاک مدفون باشند (دستورالعمل نصب مخازن پلی اتیلن دفنی هنگام خرید در دسترش شما قرار میگیرد).

– اگر مخزن پلی اتیلن یخ بزند چه خواهد شد؟

اگر مخزن نیمه پر باشد بعید است که بر اثر یخ زدگی شکافی در آن ایجاد شود. در این صورت دیواره ها بر اثر فشار یخ فقط باد میکنند. یک مخزن تنها در سرمای مداوم و شدید چند روزه ، شروع به منجمد شدن میکند. قبل از فصل سرما لوله های مخزن باید پوشیده و یا از آب خالی شوند. زیرا حجم آب کم داخل لوله ها زودتر شروع به یخ زدن خواهد کرد و می تواند موجب ترکیدگی لوله ها شود. اگر منجمد شدن مخزن برایتان یک دغدغه به حساب می آید و مخزن نخریده اید مخزنتان را به با رنگ خارجی مشکی سفارش دهید و اگر خریده اید میتوانید مخزن خود را یه سیستم گرمایشی ( مانند انواع بخاری آکواریوم) و یا عایق مجهز کنید و یا آن را در یک اتاقک عایق بندی شده قرار دهید. نصب مخازن در اتاقکهای زیرزمینی هم در تابستان آب را خنک تر نگه می دارذ و هم مانع از یخ زدن مخزن در زمستان می شود.

– آیا مخازن اتصالات (ورودی و خروجی) و یا لوازم جانبی هم به همراه دارند؟

به صورت پیش فرض کلیه مخازن فاقد ورودی و خروجی می باشند. به این ترتیب مخزن دقیقا مطابق سفارش شما سوراخکاری خواهد شد. در هنگام ثبت سفارش، مشتریان گرامی می توانند سایز مناسب برای ورودی و خروجی ها را به ما اعلام تا در انبار کارخانه و پیش از ارسال بر روی مخازن تعبیه شوند. همچنین لوازم جانبی اضافی برای نصب لوله ها به درخواست مشتری در اختیارشان قرار میگیرد.

– وزن مخازن پلی اتیلن چقدر است ؟

عموما مخازن پلی اتیلن در مقایسه با سایر مخازن بسیار سبکتر هستند و این مزیت بسیار مهمی برای آنهاست. همیشه مخزن سنگینتر الزاما بهتر نیست . نو و دست اول بودن ماده اولیه ( عدم استفاده از مواد بازیافتی ) مساله مهمتری است هم از لحاظ بهداشت آب و هم استحکام مخزن . مخزن سنگینی که از مواد بازیافتی تولید شده باشد هم غیر بهداشتی است و هم خشک و شکننده .

– آیا رشد جلبک درون مخزن میتواند مسئله ی نگران کننده ای باشد؟

توجه فرمایید جلبک ( رنگ سبز ) با رسوب مواد معلق ( تیره و آجری رنگ ) متفاوت است ، جلبک پس از خزان نمودن و تجزیه توسط باکتری های بی هوازی می تواند باعث بد بو و بذ طعم شدن آب شود. همچنین رشد جلبک با نفوذ هر چه بیشتر نور به داخل مخزن تسریع می شود, بنابراین با قرار دادن مخزن در جای کم نورتر و تاریکتر و یا استفاده از مخزن های سه لایه میتوان از رشد جلبک درون مخزن جلوگیری کرد.

– طول عمر یک مخزن پلی اتیلنی چقدر است؟

عمر یک مخزن به عوامل گوناگونی بستگی دارد. برای مثال کیفیت مواد اولیه مورد استفاده در تولید آن، طراحی محصول، ماده ذخیره شده در مخزن, محل قرارگیری مخزن, ثابت و یا در حرکت بودن مخزن و میزان و شدت تابش نور خورشید. دقت داشته باشید که این ها فقط تعدادی از مسائلی است که بر روی طول عمر مخزن پلی اتیلنی می توانند تاثیر بگذارند. عموما مخازن پلی اتیلن با کیفیتی که برای ذخیره آب استفاده می شوند ، می توانند ۱۰ سال و بیشتر عمر مفید داشته باشند.

– آیا مخازن شما دارای مجوز بهداشتی هستند و برای ذخیره آب مناسب هستند؟

بله ، مخازن ما با رزین های مورد تایید وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو ساخته می شوند. همه ی مخازن تولید شده که در سایت پارس مخزن  قرار داده شده اند قابلیت ذخیره سازی آب برای مصارف شرب و بهداشتی را داشته و دارای نشان سیب سلامت هم هستند. حتماً در هنگام خرید مخازن آب از فروشنده کد سیب سلامت را درخواست نمایید و از سایت سازمان غذا و دارو استعلام نمایید متاسفانه برخی از نشان ها یا برچسب های جعلی برای فریب مشتریان استفاده می کنند.

– آیا پس از مدتی تغییری در مزه ی آب ذخیره شده در مخزن آب ایجاد می شود؟

مخزن ذخیره آب شما باید حتما به لوله کشی متصل باشد تا هر از چندگاهی آب بتواند جریان داشته باشد, زیرا طعم آب ساکن به دلیل کاهش اکسیژن تغییر خواهد کرد. اگر مخزن شما به لوله کشی متصل نباشد, برای این حل این مشکل می توانید مخزن را تا نیمه از آب پر کنید و هر از چند گاهی آب داخل آن را به کمک پمپ مجددا از بالا به داخل مخزن برگردانید تا اکسیژن محلول داخل آب افزایش یابد.

– آیا مخازن ترک خورده یا شکسته شده با جوشکاری پلاستیکی قابل تعمیر هستند؟

به طور کلی بله،می توان مخازن پلی اتیلن را از طریق جوشکاری پلی اتیلن ترمیم کرد. ولی برای اینکار باید شرایطی مهیا باشد و هر نوع ترک وشکستگی را نمی توان تعمیر کرد و به پارامترهای مختلفی بستگی دارد.

سایر پرسش های مشتریان از پارس مخزن

۱- آیا می توانم مخزن پلی اتیلن را در محلی نصب کنیم که دور تا دور آن آب ساکن قرار داشته باشد؟

اگر این احتمال وجود داشته باشد که سطح آب به اندازه ۳۰ سانتی متر و یا بیشتر از سطح پایه ی مخزن دفن شده بالا بیاید, مخزن حتما باید به خوبی محکم شود تا هنگام زهکشی آب جابه جا نشود. آب داخل مخزن و گل و لای اطراف سطح مخزن به محکم نگه داشتن آن هنگام بالا آمدن سطح ایستایی آب کمک میکند.

۲- چه نوع سطحی برای نصب مخزن پلی اتیلن در بالای سطح زمین نیاز است؟

هنگام انتخاب محل نصب مخزن باید اطمینان حاصل کنید که زمین محل مورد نظر تراز باشد و زهکشی لازم برای جریان های آب سطحی انجام شده باشد. کف مخزن باید به طور کامل احاطه شود.  برای مخازن با حجم بیش از ۳۰۰۰ لیتر, سطحی با لایه های بسیار محکم نگه دارنده لازم است. از همه جهت اطمینان حاصل کنید که پایه و یا سطح قرار گیری یا نگه دارنده شما توان تحمل کردن وزن مخزن را حتی در مقابل زلزله و یا طوفان را  دارد.

توجه داشته باشید که اگر مخزن بر روی تخته و یا پایه نصب شود برای بالا بردن قدرت تحمل خاک و یا بتون دقت بیشتری نیاز است. همیشه در هنگام نصب مخزن به مسائل اقلیمی و قدرت تحمل زمین و حتی قوانین ساختمان سازی منطقه دقت کنید.

۳- آیا میتوانیم از سکو برای نگهداری مخزن پلی اتیلن استفاده کنیم؟

بله, اما دقت داشته باشید که کف مخزن باید کاملا پوشیده و احاطه شده باشد و اندازه آن از کف مخزن بزرگتر باشد. با این حال برای نصب دقیق پیشنهاد می کنیم با ما کارشناس فروش تماس حاصل نمایید.

نصب صحیح مخزن پلی اتیلن

۴- هنگام حمل و نقل و یا ارسال مخازن چه اقدامات احتیاطی باید انجام شود؟

پلی اتیلن ماده ی انعطاف پذیر ولی در عین حال مستحکمی است و اگر نکات ایمنی حمل این مخازن رعایت شود احتمال اینکه در حین جابه جایی آسیبی ببیند بسیار کم است. با این حال باید در هنگام جابه جایی نکات ایمنی را رعایت کرد. ضمن اینکه در هوای سرد مراقبت بیشتری باید در حمل مخازن صورت گیرد , زیرا پلی اتیلن در هوای سرد شکننده تر خواهد شد. در این خصوص پیشنهاد می کنیم مقاله راهنمای جابه جایی و حمل مخازن پلی اتیلن را مطالعه فرمایید.

۵- آیا میتوانیم به مخازن فشار اعمال کنیم و درواقع به عنوان مخزن تحت فشار از آن ها استفاده کنیم؟

خیر, مخازن پلی اتیلن باید حتما در فشار اتمسفر باشند و یا مجرایی به اتمسفر داشته باشند. به همین دلیل تولید کنندگان درب آن را به صورت کامل هوابند نمی کنند و یا یک ونت یا هواکش تعبیع می کنند. همچنین میتوان آنها را در ارتفاعات برای تولید فشار آب قرار داد اما نمیتوانند فشار را توسط یک عامل خارجی تحمل کنند. به همین دلیلی مخازن تحت فشار به صورت فلزی تولید می شوند.

ما در این خصوص در مقاله ای با عنوان روش های جلوگیری از یخ زدگی مخازن آب به طور جامع به این راه کارها اشاره کرده ایم.

۶ – آیا نور خورشید بر کارکرد و طول عمر مخازن پلی اتیلن تاثیری می گذارد؟

بدنه ی مخازنی که در معرض مستقیم نور خورشید قرار دارند به مرور زمان سفت می شود و در نتیجه اگر تحت فشار زیاد قرار بگیرد, میشکند. اگر در تولید مخازن از محافظ های ضد یو وی استفاده نشده باشد و یا اینکه ناخالصی داشته باشد فرایند سفت شدن بسیار سریعتر انجام خواهد شد. به همین دلیل است که مخازن ارزان قیمت علی رغم اعلام گارانتی های طولانی مدت، طول عمر بسیار کوتاه (حتی کمتر از یک سال) دارند ولی مخازن با کیفیت تا ۱۵ – ۲۰ سال بدون مشکل قابل استفاده هستند.

۷- آیا می توان تاریخ تولید مخازن پلی اتیلن خریداری شده را متوجه شد؟

اگر مخزن خریداری شده توسط شما از معدود برندهای معتبر بازار باشد و از فروشنده معتبری خریداری شده باشد امکان اطلاع از تاریخ تولید، تاریخ خرید و مدت زمان باقی مانده از گارانتی آنها وجود دارد. برای این کار کافی است شماره سریال محصول خریداری شده را داشته باشید. البته در فروشگاه پارس مخزن  حتی با اعلام نام خریدار و یا شماره تماس، امکان ارائه تمامی این اطلاعات به مشتریان گرامی وجود دارد.

۸- آیا تمامی مخازن پلی اتیلن پارس مخزن  دارای محافظ اشعه فرابنفش یا همان UV هستند؟

مواد پلی اتیلن شرکت ما مطابق با آخرین تکنولوژی حاضر, با مواد متعادل کننده ی اشعه ی ماورابنفش ترکیب شده است. متعادل کننده ها از شدت ضرر اشعه  فرابنفش می کاهند و همین عمر lوجب می شود که نسبت به مخازن دیگر از عمر طولانی تری برخوردار باشند.

۹- مخازن عرضه شده در فروشگاه پارس مخزن  شامل چه گارانتی هایی می شوند؟

مخازن پلی اتیلن ما از نظر ساخت و مواد درجه ی بالای کیفی برخوردار است. به همین دلیل، مخازن پلی اتیلن ذخیره آب و مواد شیمیایی , مخازن سپتیک، مخازن انبساط و وان های پلاستیکی از ۶۰ ماه گارانتی تعویض برخوردار هستند. علاوه بر این، کلیه محصولات پلی اتیلنی دارای ۱۲۰ ماه خدمات پس از فروش می باشند .توجه کنید که این گارانتی برخلاف ادعای بسیاری از تولید کنندگان و فروشندگان کاملاً واقعی بوده و فروشگاه پارس مخزن  تا انتهای فرایند سرویس دهی گارانتی متعهد به پیگیری برای به انجام رسیدن هر چه سریعتر تعهدات خواهد بود.

۱۰- مخازن تا چه مقدار سنگینی مواد را تحمل می کنند؟

مخازن استاندارد ما دارای چگالی ۱ هستند و به راحتی موادی نزدیک به این چگالی را پوشش می دهد. مخازن تقویت شده یا سوپریور عمودی ما که به صورت سفارشی تولید می شونند تا چگالی ۲ و یا حتی بیشتر را پشتیبانی می کنند. لازم به ذکر است که در اینگونه موارد می توانید از مشاوره های رایگان کارشناسان فنی و فروش پارس مخزن  بهره مند شوید. برای ذخیره و نگهداری اسید ها و مواد شیمیایی با چگالی های حتی بالاتر نیز ما راه حل هایی داریم و می توانیم در اختیار شما قرار دهیم.

۱۱- چه موادی برای ساخت مخازن به کار رفته است؟

اصلی ترین ماده مورد استفاده برای تولید مخازن، پلی اتیلن است .مخازن ما با تراکم بالا و یا متوسط پلی اتیلن عرضه می شوند. مقدار پلی اتیلن به کار رفته در مخازن بستگی به اندازه و کاربرد آن دارد. تفاوت های ریزی بین مخازن پلی اتیلن تقویت شده و معمولی وجود دارد. مخازن تقویت شده دارای چگالی ,مقاومت شیمیایی و مقاومت ضربه ای بیشتری هستند. . لازم به ذکر است که همه ی مخازن موجود, با چگالی بالا نیز سفارش گرفته می شوند.

۱۲- ضخامت دیواره ی مخازن چقدر است؟

ضخامت دیواره ی یک مخزن از بالا تا پایین آن یکسان نیست و بسته به حجم آن ها متفاوت است و به طور کلی ضخامت آنها به گونه ای تعیین شده است که بتواند فشار ناشی از مواد ذخیره شده در داخل مخزن با چگالی نزدیک به چگالی آب را تحمل نماید. برای سایر مواد شیمیایی با چگالی بالاتر نیاز به استفاده از مخازن تقویت شده پلی اتیلن است.

۱۳- چه نوع مواد شیمیایی را می توان در مخازن نگه داری کرد؟

برای ذخیره مواد شیمیایی در مخازن باید از ویژگی های آن ماده شناخت کافی داشته باشید.حتما از فروشنده ی مواد شیمیایی ,گواهی ترکیبات شیمیایی MSDS ( برگه ی سند سلامت مواد) را تهیه کنید تا متوجه شوید مواد دقیقا از چه ترکیباتی تشکیل شده اند و چه تاثیری می توانند بر روی مخزن داشته باشند. دقت کنید که مخزن و اتصالات با مواد شیمیایی ذخیره شده و دمای مناسب نگهدادی آن سازگاری داشته باشد. برای اطمینان بیشتر حتماً از کارشناسان فروش مشاوره کسب نمایید.

برای نگهداری اسید ها و مواد شیمیایی بسیار قوی علاوه بر تقویت مخزن بهتر است از ساپورت فلزی نیز استفاده کرد

۱۴- آیا رنگ مخزن بر روی کیفیت آن تاثیری می گذارد؟

مخازن ما از پلی اتیلن ترکیب شده با مواد متعادل کننده اشعه فرابنفش ساخته شده اند. وظیفه این ماده ی تثبیت کننده, کاهش دادن زیان ناشی از اشعه فرا بنفش و در نتیجه افزایش طول عمر مخزن می باشد. رنگ استاندارد برای اکثر مخازن سفید است اما برخی مخازن به رنگ های آبی، زرد, سبز و یا مشکی هم سفارش داده می شوند. رنگ مخزن ,عمر آن و یا مقاومتش در برابر اشعه فرابنفش را افزایش نمی دهد.

۱۵- آیا رنگ مخزن تاثیری بر روی رشد جلبک دارد؟

اگر مخزن دارای لایه مشکی رنگ در بدنه خود باشد (سه لایه باشد) در نتیجه نور نمی تواند داخل آن شود و جلبک نمی تواند رشد کند. پس در این حالت رنگ بدنه مخزن هیچ فرقی ندارد که چه رنگی باشد . در غیر این صورت مخازن سیاه سخت تر نور را به داخل مخزن عبور می دهند. رنگ های دیگر هم در صورت تغلیظ می توانند جلوی ورود نور را بگیرند ولی ممکن است باعث تضعیف مخزن شوند چرا که رنگ دانه با غلظت بالا میتواند باعث فاسد شدن پلی اتیلن و کاهش طول عمر مخزن شود. اگرچه که پلی اتیلن با رنگ طبیعی به مقدار بیشتری نور را از خود عبور می دهد اما پلی اتیلن های رنگ شده (به استثنای مشکی) نیز می توانند نور را از خود عبور دهند و بسته به شدت نور ورودی قابلیت رشد جلبک در آن ها وجود دارد.

۱۶- آیا می توان مواد شیمیایی و یا کود را در مخازن ذخیره آب نگه داری کرد؟

برای پاسخ به این سوال باید جزئیات و اطلاعات دقیق ماده ای که می خواهید ذخیره سازی نمایید را اعلام بفرمایید. بعضی از مواد در مخازن آب نیز قابل ذخیره سازی هستند ولی عمدتاً برای ذخیره سازی مواد شیمیایی یا کود باید مخزن ذخیره و نگهداری مواد شیمیایی خریداری شود. این مخازن به صورت تقویت شده تولید شده و مختص ذخیره سازی مواد شیمیایی خورنده با چگالی بالا هستند.

۱۷- آیا مخزن آب می تواند پمپاژ آب چاه را بهبود ببخشد؟

بسیاری از مردم از فشار آب چاه خود ناراضی هستند. چاه ها باید به طور مستقیم و به مقدار درخواستی آب را تامین کنند. برای مثال اگر وان حمام شما برای پر شدن نیاز به ۲۰ لیتر در دقیقه داشته باشد, چاه هم باید در دقیقه ۲۰ لیتر آب را در اختیار شما  بگذارد. با استفاده از مخزن آب در کوتاه ترین زمان حجم درخواستی آب مستقیما از مخزن تامین خواهد شد.حال خانواده ای که در روز نیاز به بیشتر از ۱۵۰۰ لیتر آب چاه نداشته باشند, مخزن آب درطول شبانه روز دقیقا همین مقدار را در اختیارشان خواهد گذاشت.به طور میانگین در طول شبانه روز, یک چاه در هر دقیقه حدود  ۸ لیتر آب تولید می کند. با استفاده از مخزن آب به دلیل عدم رسوخ و هدر رفتن آب, در هزینه های خود صرفه جویی کنید.

۱۸- آیا مخازن برای نگه داری آب دیونیزه شده مناسب هستند؟

مخازن پلی اتیلنی که ما طراحی می کنیم قدرت نگهداری آب دیونیزه شده را تا دمای ۱۰۰ درجه فارنهایت (۳۸ درجه سانتی گراد) را دارند.

۱۹- آیا اوزون می تواند تاثیری بر روی مخازن بگذارد؟

از عنصر اوزون گاهی برای تصفیه آب استفاده می شود. مخازن با چگالی زیاد سازگاری بالایی با اوزون دارند.  مخازن با چگالی کم نیز نسبتا سازگاری خوبی با اوزون دارند اما شاید اوزون تاثیرات منفی  مثل رنگ پریدگی و یا خوردگی بر آن  بگذارد.اما لوازم پلی پروپیلن DHI ما سازگاری متوسطی با اوزون دارند و توصیه می شوند که به مدت طولانی در مجاورت اوزون قرار نگیرند, زیرا عوارض مختلفی مانند از دست دادن مقاومت و یا تورم میتوانند در پی داشته باشند. البته غلظت اوزون نیز مسئله ی مهمی است. مخازن ما با اوزون تا غلظت ۱۰۰۰ppm سازگاری دارند اما نگهداری اوزون ۱۰۰ درصد و خالص در مخازن توصیه نمی شود. در این صورت مخزن باید هر شش ماه مورد بررسی قرار بگیرد.

۲۰- مخازن تا چه درجه ای گرما را تحمل می کنند؟

بسته به مواد شیمیایی ذخیره شده در مخازن, می توانند دما را تا ۵۵ درجه سانتی گراد تحمل کنند. برای نگه داری مواد شیمیایی با دمای خاص حتما با تولید کننده مواد شیمیایی مشاوره کنید, زیرا دمای غیر مجاز می تواند باعث کم شدن چگالی مخزن گردد. مخازن فوم دار پارس مخزن  می توانند تا دما ۹۰ درجه را نیز تحمل نمایند.

۲۱- آیا دمای انجماد به مخازن صدمه ای می زند؟

دمای انجماد به مخزن آسیبی نمی زند اما اگر بخواهید مایعی را در مخزن نگه داری کنید بدیهی است که منجمد و منبسط خواهد شد. برای جلوگیری از ترک خوردن دیواره, مخزن را کاملا پر نکنید. همچنین به یاد داشته باشید که در دمای سرد دیواره مخازن شکننده تر خواهند شد بنابراین در حمل و جابه جایی آن دقت بیشتری داشته باشید.

به یاد داشته باشید که لوازم جفت سازی یا اتصال مخازن به یکدیگر سازگاری کمتری با دمای انجماد دارند, بنابر این لایه های گرمایشی و یا گرمکن هایی که برای جلوگیری از یخ زدن مواد شیمیایی ذخیره شده در مخزن کار گذاشته می شوند میتوانند به این لوازم هم کمک کنند نا در دمای پایین مقاوم تر باقی بمانند.

۲۲- آیا مخازن قابلیت نگه داری از محصولات نفتی نظیر نفت، بنزین و گازوئیل را دارند؟

برای ذخیره سازی محصولات و مشتقات نفتی مخازن فلزی انتخاب های بهتری هستند و طول عمر بیشتری دارند ولی با این وجود اگر مشکلات استفاده از مخازن فلزی شما را کلافه کرده و می خواهید از مزایای مخازن پلی اتیلن و پلاستیکی استفاده نمایید می توانید نفت و گازوئیل را با حفظ نکات ایمنی درون این مخازن ذخیره سازی کنید. البته ذخیره سازی بنزین داخل مخازن پلاستیکی به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

۲۳- قطعات مخزن یا همان اتصالات را تا چه حد می توانیم سفت کنیم؟

دقت کنید که اتصالات مخازن را بیش از حد محکم نکنید. در غیر این صورت به مخزن آسیب می رسد و نشتی به وجود می آید.

۲۴- آیا مخازن عرضه شده در پارس مخزن  حاوی BPA (بایفنول) هستند؟

مخازن ما از پلی اتیلن ساخته شده اند و در ترکیبات آنها بایفنول وجود ندارد. بایفنول در پلیکربئنات و اپوکسیز, برای ساخت قوطی به کار می رود. پلی اتیلن مواد اضافی حل شده شیمیایی ندارد و سالهاست از آن برای تماس مستقیم با مواد غذایی نیز استفاده می شود.

شما می توانید پرسش های خود را با ما درمیان بگذارید